Феміністичний марш “Досить прикривати нерівність традиціями!”

Demo_FO_2013У п’ятницю 8 березня центром Києва пройшов феміністичний марш “Досить прикривати нерівність традиціями!”

8 березня 2013 року маршрутом від Софійської площі до Майдану Незалежності пройшов феміністичний марш “Досить прикривати нерівність традиціями!”. В марші взяли участь близько 200 людей. Це вже третій щорічний марш, ініційований Феміністичною Офензивою 8 березня з нагоди дня боротьби жінок за свої права. В марші також взяли участь Ритми Спротиву, Студентська профспілка “Пряма дія”, Автономна Спілка Трудящих, Лібертарна Координація, Ліва Опозиція, Інсайт. Акцію підтримали феміністки з Білорусі, Вірменії, Грузії, Німеччини, Росії, Угорщини.

Ofenzyva-2013-01Марш покликаний привернути увагу суспільства до проблеми, що так званими одвічними традиціями в Україні виправдовують та прикривають прийняття консервативних і реакційних законів. Ефемерні традиції стають аргументом на виправдання державної гомофобії, сексизму, мізогінії і ксенофобії. Феміністки у своїх промовах говорили про те, що дарма традиції подаються як щось безумовно позитивне, бо частиною української традиції також було кріпацтво, побиття жінок, антисемітизм. Міфологізована традиція є зручним політичним інструментом для просування консервативних законів, як-от закон про заборону абортів, криміналізацію так званої “пропаганди гомосексуальності”, обмеження репродуктивних та трудових прав жінок та ін.

Ofenzyva-2013-02Спікерки підкреслювали, що розуміння жінки тільки як матері та дружини, “берегині”, прикраси й помічниці є дискримінуючим. Транспаранти на марші проголошували: “Реформи – не жіноча справа, жіноча справа – революція!”, “Традиція – міф, сексизм – реальність!”, “Свобода неможлива без фемінізму”, “Традиції консервують, фемінізм емансипує!”, “Законодавча гомофобія – державне насильство”, “Рівну зарплату за рівну працю, замість букетів та декларацій!” та ін.

Ofenzyva-2013-03Учасниці й учасники скандували гасла: “Традиція – не даність! Наш вихід – солідарність!”, “В традиціях – насильство, сексизм, експлуатація! Хай живуть просвіта і емансипація!”, “Геть усі патріархати, фемінізм у кожну хату!”, “Женщины мира, у вас есть выбор: Кухня и мода – это не свобода!”, “Долой патриархат, долой капитализм! Свобода, равенство, анархо-феминизм!”, “Капитализму – бой, гомофобию – долой!”, “Рівна робота – рівна платня!”, “Свобода, рівність, глобальна солідарність!”.

Опубліковано у акції. Додати до закладок постійне посилання.

3 Responses to Феміністичний марш “Досить прикривати нерівність традиціями!”

 1. TheWordpressGhost коментує:

  Reblogged this on thewordpressghost and commented:
  I live in America and Ukraine.

  I can assure you, feminism failed American women. Abuse of women is more than it was. More women live in poverty. More children live on government assistance.

  So, how will ‘feminism’ in Ukraine prevent the terrible mistakes which feminism made in America?

  How will you continue to support family, which has been the greatest protector of women for thousands of years?

  How will you protect children from homosexual predators?

  How will you protect women as you encourage them to have children without husbands?

  I see what it did to America.

  And I see that Ukraine is in much better social health than America is.

  Yes, America has jobs. But, we no longer have family.

  And that is why I live in Ukraine.

  Ghost.

 2. TheWordpressGhost коментує:

  I hope you will read my comments, and my concerns.

  I fear the direction you think will help you will hurt millions of women in Ukraine.

  Ghost.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s