КІНЕМАНСИПАЦІЯ

Kinopokaz_2013

КІНЕМАНСИПАЦІЯ

Програма кінопоказів

3 – 4 березня 2013 року

Книгарня «Чулан» (вул. Пушкінська, 21)

Програмою кінопоказів «Кінемансипація» Феміністична Офензива розпочинає щорічний феміністичний березень. Включені до програми фільми проблематизують жіноче повсякдення від дитинства до старості, говорять про різні досвіди жіночості та сексуальності, аналізують реальність, в якій існують гендерна нерівність та соціальні ієрархії. Ми пропонуємо обміркувати ці теми крізь призму мистецтва й обговорити побачене під час дискусій, які відбудуться після кожного показу.

Вхід вільний.

Під час кінопоказів у книгарні «Чуланчик» працюватиме куточок для дітей. Ви можете приходити з дітьми віком 2-10 років, ми забезпечимо їх заняттям, іграшками, розвагами.

У рамках березневих подій також відбудуться конференція «Фемінізм: точка зборки» (5-7 березня, «Чулан») і феміністичний марш 8 березня «Досить прикривати нерівність традиціями!».

Розклад показів:

3 березня, неділя, 14:00. Дорослішання та емансипація тілесності

 Повітря всередині неї / The Air Inside Her

США / 2011 / 8 хв.

Режисерка: Дар’я Жук

Маленька Катя лежить під ковдрою і торкається себе. Її налякана бабуся помічає це і намагається знайти причину, яка би утримала онучку від цієї «непристойної» звички. Проте дитяча неупередженість сильніша за залякування.

Дівчинка-шибеник / Tomboy

Франція / 2011/ 82 хв.

Режисерка: Селін Ск’ямма

Лорі десять років. Разом із батьками та молодшою сестрою Жанною вона нещодавно переїхала жити в нове місто. Надворі літо, сусідські хлопці весь день граються неподалік, але Лора поки що нікого не знає. Вона знайомиться з Лізою, дівчинкою свого віку, і вдає перед нею хлопчика. Так Лора стає Міхаелем і починає дружити з іншими дітьми. Поступово вони з Лізою зближуються, від чого ситуація стає все більш двозначною. Та скоро до школи, і Лора не зможе вічно лишатися Міхаелем…

Одягни мене / Ubierz Mnie

Польща / 2011 / 20 хв.

Режисерка: Малґожата Ґолішевська

Хто з нас у дитинстві (чи навіть у дорослому віці) не чула уїдливих коментарів на кшталт «Що це ти на себе нап’яла?», «І отак ти збираєшся йти?», «А чому б тобі не одягти ту чудову рожеву кофтинку замість цієї розтягнутої футболки?». В документальній стрічці «Одягни мене» авторка вислуховує коментарі рідних щодо стилю її одягу, а потім дозволяє їм по черзі приміряти на себе той ідеальний образ жінки, в якому вони її бачать. Чи справді від вибору одягу залежить так багато? Чи може вбрання вплинути на сприйняття жінки не тільки сторонніми людьми, але й родичами та друзями? На ці питання режисерка шукає відповіді у своєму кінодослідженні.

3 березня, неділя, 18:00. Історії емансипації: пастки соціального віку

Луїза Віммер / Louise Wimmer

Франція / 2011 / 80 хв.
Режисер: Сіріл Меннегун

«Мені скоро 50 і я живу в машині», – каже Луїза Віммер, котра після розлучення втратила майже все. Дочка вже доросла й віддалилася від неї, черга на житло не рухається, а роботи покоївкою в готелі недостатньо, щоб повернути борги й орендувати хоча б контейнер, де зберігаються речі з її минулого.  Утім, Луїза продовжує боротися і знаходить сили, щоб будувати нове життя для себе.

4 березня, понеділок, 18:30. Практики емансипації: колективна дія

 У наших руках / Entre Nos Mains*

Франція / 2010 / 87 хв.

Режисерка: Маріана Отеро

Якось працівниці збанкрутілої швейної майстерні вирішили взяти все в свої руки – організувати профспілку й відновити виробництво на кооперативних засадах. Так поміж пошиттям білизни постають фундаментальні економічні й соціальні питання. Маріана Отеро створила документальний фільм про цей ризикований колективний задум, що відкрив для жінок нову свободу.

*Феміністична Офензива вдячна компнії АртхаусТрафік і Французькому Інституту в Україні за наданий для показу фільм.

Фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими/російськими субтитрами.

Програма кінопоказів відбувається за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Києві.

Опубліковано у акції. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s