Феміністичний марш відбувся!

Сьогодні, 8 березня, в Києві відбувся феміністичний марш «Церкві й державі час жити нарізно!». Більше 200 учасниць й учасників розпочали акцію о 14 годині мітингом на Михайлівській площі, пройшли до пам’ятника Лесі Українці в Маріїнському парку й завершили марш під стінами Міністерства охорони здоров’я.

Феміністки й феміністи тримали плакати та банери з написами: «Церкві й державі час жити нарізно!», «Податок на бездітність – податок на бідність», «Батькам – інфраструктуру!», «Менше кухні – більше книг!», «Сім’я – там, де люблять». Феміністичні лозунги на імпровізованих хоругвах закликали до боротьби з патріархатами в усіх його проявах, до рівноправності жінки й чоловіка в сімї та до неприпустимості втручання держави й церкви в сфери репродуктивних і сексуальних прав.

Активістки й активісти з Сербії, Росії, Франції проявили солідарність із феміністичним протестом. Радикальна феміністична арт-група «La Barbe» («Борода») вдягли на марш штучні бороди й цим продемонстрували, що патріархальність й обмеження прав жінок існують і в українському, й в інших європейських суспільствах.

Водночас українські феміністки й феміністи виступили з вимогами звільнення представниць російської протестної групи «Pussy Riot», яких 3 та 4 березня 2012 р. заарештували в Москві за проведення антиклерикальної мистецької акції.

Памятник Лесі Українці став ключовою точкою маршу. Учасниці й учасниці вшанували одну з перших феміністок в історії України й повязали їй фіолетову хустку – символ феміністичної боротьби.

* * *

Податок на бездітність, заборона жінкам робити штучне запліднення після 49 років, заборона абортів і багато інших загроз можуть скоро стати реальністю. Все частіше обмеження прав відбувається з посиланням «християнські цінності».

Ми звикли до думки, що наша держава є світською, проте це не відповідає дійсності. Сьогодні в Україні відбувається злочинний симбіоз церкви й держави. Держава підтримує патріархальну та консервативну ідеологію й схвалює церковний вплив на соціальну політику.

За активного сприяння Міністерства освіти й науки церква дедалі глибше проникає в освітню сферу. Співпраця церкви з Міністерством охорони здоров’я призводить до цинічного втручання в сферу наших сексуальних і репродуктивних прав, до посилення державного контролю над нашим тілом. Зокрема, проект Закону №10112 передбачає податок на бездітність, №8282 і №8212, які забороняють штучне запліднення жінкам після 49 років і тим, які не перебувають у шлюбі.

Економічна експлуатація жінок, їх подвійних тягам продуктивної та репродуктивної праці підтримується державними рішеннями й церковною риторикою.

Марш організували:
Феміністична Офензива ofenzyva.wordpress.com
Автономна Спілка Трудящих avtonomia.net
Ліва Опозиція gaslo.info
ГО «Інсайт» insight-ukraine.org.ua
ПРОSTORY prostory.net.ua
Студентська профспілка «Пряма дія» direct-action.org.ua

Марш підтримпли:
кураторське об’єднання «ХУДРАДА»
Центр візуальної культури НаУКМА vcrc.ukma.kiev.ua
Конгрес національних громад України http://kngu.org

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Феміністичний марш відбувся!

  1. Свободный коментує:

    Чудова акція! Коли наступна?

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s